تابلو کامپوزیت ، لیست قیمت بهمراه نمونه تابلو سازی کامپوزیت

تابلو سازی کامپوزیت تابلو سازی کامپوزیت تهران قیمت کامپوزیت تابلوسازی تابلو سازی ورق کامپوزیت ساخت کامپوزیت تابلو سازی ، لیست قیمت تابلو مغازه کامپوزیت تابلو کامپوزیت ارزان قیمت ،  تابلو کامپوزیت تابلو کامپوزیت مغازه تابلو کامپوزیت برق تابلو کامپوزیت چیست تابلو کامپوزیت و چلنیوم تابلو کامپوزیت قیمت تابلو کامپوزیت چلنیوم تابلو کامپوزیت طرح چوب تابلو کامپوزیت چنلیوم

کامپوزیت (Composite) چیست؟

کامپوزیت از ترکیب فیزیکی و ماکروسکوپی مواد با یکدیگر به وجود می آید. اجزای تشکیل‌ دهنده یک کامپوزیت با هم به صورت شیمیایی ترکیب نمی‌شوند، در نتیجه اجزای تشکیل دهنده آن ماهیت شیمیایی و طبیعی خود را کاملاً حفظ کرده و سطح مشترک مشخصی بین اجزا وجود خواهد داشت.

این محصول که به صورت ورقی عرضه می شود شامل یک فاز زمینه (ماتریکس) و یک یا چند فاز تقویت‌کننده پرکننده یا فیلر است.

 

 

انواع کامپوزیت‌ها از نظر زیستی:

 

    کامپوزیت‌های طبیعی: مانند (استخوان، ماهیچه ، چوب و …)

    کامپوزیت‌های مصنوعی (مهندسی)

 

 

انواع کامپوزیت های مهندسی از نظر فاز زمینه:

 

    CMC کامپوزیت با زمینه سرامیکی (Ceramic Matrix Composite)

 

مانند: سیمان وبتن

 

    PMC کامپوزیت‌ با زمینه پلیمری (Polymer Matrix Composite)

 

مانند: فایبرگلاس

 

    MMC کامپوزیت‌ با زمینه فلزی (Metal Matrix Composite)

 

 

انواع کامپوزیت از نظر فاز تقویت‌کننده:

۱) کامپوزیت‌های تقویت‌شده با فیبر (FRC)

۲) کامپوزیت‌های تقویت شده توسط ذرات (PRC)

 

 

انواع کامپوزیت

 

ورق کامپوزیت با پوشش PVDF  (فلوئور-کربن) 

این ورق دارای پوشش رنگی به نام PVDF است که در مقابل اشعه UV آفتاب، باران های اسیدی، حرارت، آلاینده ها، شرایط جوی متفاوت، مقاوم با دوام رنگ بالا می باشد.

ورق کامپوزیت نانو

پوشش نانو پی وی دی اف به خاطر ویژگی خود شویی (Self – Cleaning) تا حد زیادی ازچسبیدن ذرات گرد و غبار به نمای ساختمان جلوگیری کرده و با ریختن آب و یا بارش باران حد زیادی ازکثیفی های احتمالی پاک می شود.

ورق کامپوزیت با پوشش خشدار

پوشش آلومینیومی این نوع ازکامپوزیت ها به صورت خش دار می باشد که هم از نظر زیبایی شناختی و هم  استحکام ویژگی های خاص خود را دارد.

ورق کامپوزیت با پوشش Polyester

پلی استر در برابر شرایط جوی مختلف مخصوصا اشعه UV آفتاب و باران های اسیدی از ماندگاری کمتری برخوردار است به همین دلیل این ورق بیشتر برای استفاده در دکوراسیون های داخلی  توصیه  می شود.

ورق کامپوزیت با پوشش طرح چوب

از فاصله چند قدمی تشخیص آن دشوار است که این نوع ازکامپوزیت ها چوب هستند یا از جنس دیگر،این طرح کامپوزیت در نمای خارجی و هم در دکوراسیون داخلی قابلیت های فراوانی دارد.

ورق کامپوزیت شاین ـ براق

در این ورق از پوشش پودر درخشان (صدفی) بازتابنده  نور بهره برده شده که  علاوه بر زیبایی و درخشندگی  بی نظیر با سطح براق و صیقلی خود  آلودگی  کمتری را از محیط  جذب می کند.

ورق کامپوزیت مقاوم در برابر آتش FR

با به کارگیری پلی اتیلن میانی در این ورق علاوه بر مقاومت در برابرهرنوع آتش سوزی ، گاز مضر نیز بر اثر حرارت  تصاعد نمی شود.

 

 

 

مشخصات فنی وامتیازات استفاده از نمای کامپوزیت:

 

 

 • برای نصب نمای کامپوزیت نیازی به تخریب نمای قبلی نیست.
 • با توجه به نیازهایی که داریم، می ‌توانیم خواص آن را کنترل کنیم.
 • ورق های کامپوزیت با رنگهای KYNAR 500 و HYNAR 5000 که نوعی پوشش رزینی PVDF Fluorocarbon می باشد امتیازات منحصربه فردی را به خود اختصاص داده اند.
 • هزینه کمتر و صرفه‌جویی اقتصادی نسبت به سایرنماها
 • با توجه به آماده بودن ورقه های کامپوزیت، زمان اجرای آن کوتاه تر می باشد.
 • ماندگاری طولانی در برابر شرایط آب وهوایی مختلف
 • ثبات رنگ و کیفیت در برابر اشعه UV آفتاب، بارانهای اسیدی، مواد شیمیایی و قلیایی
 • مقاومت مکانیکی بالا نسبت به وزن
 • قابلیت تعویض پانل ها
 • شکل پذیری
 • سطح فاقد هر گونه برآمدگی
 • دوستدار محیط زیست
 • فضای خالی پشت ورقهای کامپوزیت، باعث ایجاد خاصیت آکوستیکی شده، به طوری که وقتی از این ورق در نمای یک ساختمان با دیوارهای ساخته شده از بتن سبک استفاده شود، عایق صوتی دو برابر شرایط بدون ورق خواهد بود.
 • امکان آب بندی نما
 • تنوّع رنگ و سطح هموار و یکنواختی رنگ
 • مقاومت بالا در برابر
 • حالت ارتجاعی در مقابل فشار باد
 • نسبت به فلزات خصوصیات مکانیکی بهتری دارد.
 • به عنوان یک عایق حرارتی نیزاستفاده می شود.
 • مقاوم در برابر آتش سوزی
 • بی نیاز به شستشو
 • عملکرد غیر یکپارچه در هنگام زلزله

 

ابعاد رایج کامپوزیت:

 عرض استاندارد ۱۲۲۰ میلیمتر و عرض حداکثر ۱۵۵۰ میلیمتر طول استاندارد ۲۴۴۰ میلیمتر و طول حداکثر ۶۰۰۰ میلیمتر ضخامت از ۳ تا ۶ میلیمترهر متر مربع از پانل آلومینیوم فقط ۳.۵ تا ۵.۵ کیلوگرم وزن دارد که در خصوص ایمنی در مقابل زلزله و حمل و نقل آسان موثر است.

 

 

 

 

با نمای کامپوزیت با ما همراه شوید …

آغاز سخن این است که نمای کامپوزیت برای ساختمان های مختلف ایده های مختلف خواهد داشت .

نمای کامپوزیت با داشتن پتانسیل های بالای طراحی و اجرا ، در حالی که پرستیژ یک شرکت و یا اداره را با فریم رسمی خود بالا می برد درعین حال می تواند لطافت و زیبایی های یک ساختمان مسکونی و حتی هیجان یک نهاد ورزشگاهی را به نمایش گزارد.

در ادبیات ساختاری نمای کامپوزیت نوع ساختمان مهم نیست :

 

مسکونی باشد یا تجاری ، اداری باشد یا ورزشی ، حتی درمانی و بهداشتی ….

شما با نمای کامپوزیت مطمئنا به نمای ایده آل خود دست خواهید یافت .

کمی بیشتر….

 

برای مثال : نمای سنگ رومی در مراکز اداری کشور معنایی ندارد و یا در مراکز درمانی کاربرد کمتری دارد…

 

ولی شما نمای کامپوزیت را هم در ساختمان اداری شهرتان و هم در بیمارستان و مراکز تجاری اطرافتان مشاهده می نمایید که این فاکتور (طراحی منعطف )تنها و تنها در این نمای فلزی یافت می شود.

نمای کامپوزیت در رنگ بندی های متفاوت می تواند در مقام یک مبلغ سخت کوش درآمده نشانگر حرفه شما باشد….

هنر ساختمان سازی با طراحی نمای کامپوزیت به اعتلای بصری فوق العاده ای خواهد رسید البته اگر تجربه وتخصص با خلاقیت پیوند خورده باشد.

گروه تبلیغاتی ظریف نگار با فعالیت طراحی و اجرایی خویش در زمینه نمای کامپوزیت و نمای ترمووود هر روز در پی کشف ایده ای بهتر و طرحی پویاتر برای پروژه های در دست اقدامش می باشد.

گروه تبلیغاتی ظریف نگار این نمای خشک را باور داشته و قابلیت های طراحی و اجرایی آن را بارها به معرض امتحان گذاشته و هر بار به جز اعتمادی بیشتر دست نیافته است ….

در هر کجای میهن پهناورمان باشید ، کافیست با ما تماس بگیرید تا برای رسیدن به ایده آلی دلپذیر برای نمای ساختمانتان به تیمی توانمند متصل شوید …

و یقین داریم که با نمای کامپوزیت و با نمای ترمووود ما را باور خواهید کرد ….

 

 

 

 

نمای کامپوزیت را بیشتر بشناسیم؟(قسمت اول)

 

 

در ساختمان سازی گذشته از اصول معماری و زیبایی شناختی بنا ، زیبایی نما را نمی توان کم اهمیت بر شمرد.

آن هنگام ساختمان اصالت و پرستیژ خود را می تواند ظاهر سازد که نمای در خور شانی داشته باشد.

نما مانند صورت می ماند برای انسان ، که هر چه زیباتر و دلنشین تر باشد قدرت ارتباط بیشتری را با اطرافیانش خواهد داشت حال بگذریم از ساختمان سازی امروز که گاه معماران غیر متعهد نقوص زیر بنایی ساختمان را با نمای دل فریب می پوشانند ، نه روی سخن ما با آن نمای ساختمان است که بر روی زیربنایی استوار سوار شود.

از گذشته نماهای خشتی و آجری جای خود را به نماهای سنگی داده است ولی اینک در بلند مرتبه سازی ها وحتی در بناهای با ارتفاع چندطبقه یکی از گزینه های قابل تامل در اجرای نما ، نمای کامپوزیت است.

نمای کامپوزیت در جدول مقایسه ای با نماهای دیگر دارای مزیت هایی است که به اختصار بدین شرح می باشد :

 • متریال مانا : کامپوزیت دارای ساختار فیزیکی مناسبی است که در مقابل اثرات جوی و نور خورشید متغیر نشده و ترکیب خویش را حفظ می نماید. رطوبت و خشکی ، سردی و گرما نمی تواند بر شیرازه ی این ورق های بی بدیل اثرگذار باشد.
 • وزن کم : نماهای سنگی که شاید رقیب اصلی نما کامپوزیت به شمار آید در هر متر مربع دارای وزنی بیش از۶۰ کیلوگرم می باشد حال آنکه وزن متوسط نمای کامپوزیت در هر متر مربع کمتر از ۲۰ کیلو گرم خواهد بود و این مسئله خود یکی از امتیازات بارز این سبک از اجرای نماست ، زیرا بدین طریق وزن ساختمان را تقلیل داده ایم تا اینکه افزایش دهیم.
 • قابلیت تعمیر و اصلاح آسان : نمای کامپوزیت از به هم پیوستن پنل یا ورق های کامپوزیت ایجاد می شود که اگر قسمتی نیاز به اصلاح ویا تغییر داشت دیگر نیازی به دست بردن به کلیت نما نیست بلکه تنها ورق مورد نظر تعویض می شود آن هم در کم ترین زمان ممکن …
 • ایمنی بالا در هنگام زلزله : در هنگام زلزله ویژگی شبکه ای بودن نمای کامپوزیت مانع از فروریختن و شکستن کلی نما می گردد بلکه با حرکت در ریل های قاب فشار وارده را تا حد زیادی از خود عبور می دهد باشد که ورق کامپوزیت توان ارتجاعی و انعطاف را نیز دارامی باشد …. حال شما تصور کنید در هنگام زلزله در جنب ساختمان با نمای شیشه ای یا سنگ قراربگیرید؟!؟!
 • رنگ بندی : ورق های کامپوزیت دارای رنگها و طرح های گوناگونی هستند که علاوه بر بالا بردن فاکتور انتخاب قابلیت های  طراحی این نما را نیز دو چندان می نماید.

 

 

 

 

ساختارشناسی نمای کامپوزیت

تعریف لغت نما :

 

آن چه که در لغت‌نامه دهخدا در تعریف لغت نماذکر شده به صورت ظاهری هر چیزی که در معرض دید است، نما اطلاق می شود.

 

در ادبیات ساختمان سازی نیزبه ظاهر بیرونی ساختمان و قسمت‌هایی از ساختمان گفته می‌شود که از خارج ساختمان رویت می‌شودو در معرض دید عمومی و در تماس با فضاهای عمومی  قرار دارد.

 

نقش ماهیتی نما، جداسازی حریم  خصوصی اماکن از سطح عموم است درعین حالی که از اجزای سازنده هویت محلی نیز به شمار می رود.

ماهیت نما

 

 نمای  ساختمان از سطح بیرونی ( سنگ، سرامیک، ورق، آجر و کامپوزیت ) به همراه ملات ماسه سیمان یا زیرسازی فلزی متصل به سازه با جوش، تشکیل شده است.

انواع نما

 

نماها را  بر حسب مواد به کار گرفته شده در آنها و چگونگی اجرا دسته بندی می نمایند .

 

برای مثال :

 

– نمای آجری

 

– نمای سنگ

 

– نمای کامپوزیت

 

– نمای سرامیک

 

– نماهای سیمانی

 

که هر کدام از این دسته ها دارای طرح ها و رنگ بندی های گوناگونی است .

کاربرد نما در صنعت ساختمان سازی

 

الف – در وهله ی نخست باید بدانیم حفاظت ساختمان اولین و قدیمی‌ترین وظیفه نما است در برابرتهدیدهای خارجی مانند :

 

عوامل جوی نامساعد

 

سرما و گرما

 

باد

 

جانوران

 

سر و صدا و …

 

ب – ارتباط دهی درون و بیرون ساختمان جهت ورود نور و هوای تازه از طریق درب و پنجره‌ها که جزیی از نما محسوب می‌شود و ایجاد دید محیط بیرون برای  داخل ساختمان.

 

ج – از نظر تاریخی و تمدنی نیزنمای ساختمان مبین هویت اجتماعی یک محل به شمار می رود.

 

د – از نظر زیبایی شناختی نما باعث ایجاد لطافت های بصری در ساکنین و بینندگان  خواهد شد که به همین دلیل این امر از فاکتورهای مهم آرامش شخصی و اجتماعی محسوب می شود.

 

 

 

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت از ورق های کامپوزیت ( آلومینیومی ) ساخته می شود .

 

در این نمای مدرن پوشش ساختمان با پنلهای بزرگ یا کوچک آلومینیومی در ابعاد متفاوت به ضخامت (به طور معمول۴ میلیمتر ) تشکیل می شود.

 

 هسته داخلی این ورق های دو لایه  آلومینیومی  از پلی‌اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق و پوشش رویه ی آن از جنس رزین  PVDF ، که اصطلاحاً (Aluminum Composite Panels) یا ACP خوانده می شود ایجاد شده است .

کاربردهای نمای کامپوزیت

 

– نمای بیرونی ساختمان‌ها

 

– بازسازی ساختمان‌های قدیمی و تغییر دکوراسیون

 

– دکوراسیون دیوارهای داخلی، سقف‌ها، آشپزخانه، تراس‌ها

 

– دکوراسیون داخلی فروشگاهها

 

– تابلوهای تبلیغاتی

 

– نمای فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها و جایگاه‌های سوخت و ….

 

 

 

 

 

 

تابلو نما کامپوزیت

كامپوزيت تركيب حداقل دو ماده است كه يكي فاز تقويت كننده ناميده مي شود و به شكل الياف، ورقه ويا ذرات است و در فاز ديگر كه ماتريس خوانده مي شود ، محصور است . كامپوزيت تركيبي است از دو ماده يا بيشتر (اجزاي تقويت كننده – ماتريس نگهدارنده كامپوزيت) كه داراي شكل - filler پركننده ها متفاوتي هستند . (composition) يا تركيب (form) به طور كلي مي توان گفت از مواد به صورت كامپوزيت استفاده ميشود تا بتوان به خواص برتري نسبت به اجزاي تشكيل دهنده دست يافت.در حالت كلي تقويت كننده ها داراي استحكام بالا و دانسيته پايين هستند. در حاليكه ماتريس معمولا ماده اي با چغرمگي بالاست. اگر كامپوزيت به درستي طراحي و ساخته شود تركيبي از استحكام تقويت كننده ها و چغرمگي ماتريس حاصل خواهد شد كه در مواد رايج قابل دسترسي نيست .

انواع کامپوزیت ها

- دسته بندي كامپوزيت ها براساس اندازة اجزاء
- دسته بندي كامپوزيت ها بر اساس شكل تقويت كننده

دسته بندي کامپوزیت ها براساس اندازة اجزاء

- كامپوزيتهاي ماكروسكوپي
- كامپوزيت هاي ميكروسكوپي
- كامپوزيت هاي هيبريد

کامپوزیتهاي ماکروسکوپی

در اين گروه اجزاء به اندازه كافي بزرگ هستند كه بدون ميكروسكوپ قابل ديدن باشند . بتن – بتن مسلح با فولاد و چوب هاي چند لايه مثال هايي از اين دسته موادند . بايد توجه نمود كه كامپوزيت مي تواند تركيبي از مواد كاملا متفاوت باشد يا اينكه از مواد (Orientation ) يك جنس و صرفا با تغيير جهت گيري ساخته شود .

دسته بندي کامپوزیتهاي ماکروسکوپی

- كامپوزيت هايي كه فقط از الياف ساخته شده اند
- كامپوزيت هاي ماتريس فلزي
- كامپوزيت هاي ماتريس پليمري

کامپوزیت هایی که فقط از الیاف ساخته شده اند

الياف در اين گروه تقريبا شبيه پارچه بافته شده اند . رايج ترين نوع اين مواد كامپوزيت كربن است كه براي كاربردهاي دما بالا طراحي شده و بسيار گران قيمت است .

کامپوزیت هاي ماتریس فلزي .

اين گروه نيز براي دماهاي بالا طراحي شده است كامپوزيت بورون – آلومينيوم مثالي از اين گروه است . اين گروه نيز قيمت هاي نسبتا بالايي دارند .

کامپوزیت هاي ماتریس پلیمري .

اين گروه داراي تنوع بسيار بالايي است و انواع بسيار متفاوتي از الياف و رزين در آن استفاده مي شود . اين گروه به مراتب ارزان تر از دو گروه قبلي هستند .

 

 

 

 

 

 

 

 

تابلو کامپوزیت

 

تابلوهای کامپوزیت با زیر سازی از جنس فلز ساخته شده و روی آن با ورق کامپوزیت  پوشیده  شده که زمینه اصلی تابلو را با کامپوزیت صورت می گیرد و بر روی زمینه اصلی تابلو با حروف برجسته با نورپردازی و یا بدون نور پردازی انجام می شود.

راه اندازی سریع، تنوع در مدل و رنگ، عایق  صوتی، مقاوم بودن در مقابل سرما و گرما از مزیت های دیگر تابلوسازی کامپوزیت می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

انواع ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت NANOPVDF-HYUNDAI

ALUMINIUM COMPOSITE PANEL

یکی از عمده مشکلات در نمای ساختمان ، آلودگی نمای ساختمان به گرد و غبار و همچنین آثار بجامانده از آب پس از باران در طی زمان میباشد که جهت پاکسازی آن به عملیات ویژه ای همچون بستن داربست و یا استفاده از گروه های ویژه در این زمینه نیازمند است . سیستم NANO PVDF تا حد بسیار زیادی این مشکل را مرتفع نموده است . سیستم NANO PVDF دارای خاصیت خود شویی ( SELF-CLENING ) و ضد لک ( STAIN RESISTANTE ) میباشد که سبب میگردد که ساختمان در طی زمان با مشکل آلودگی ناشی از گرد و غبار بجا مانده از بارانهای فصلی مواجه نشود.

 

 

 

ورق کامپوزیت HYUNDAI با پوشش رنگ PVDF


ALUMINIUM COMPOSITE PANEL

 ورق کامپوزیت PVDF به سبب عواملی همچون مقاومت و پایداری بالا ، با صرفه اقتصادی و ثبات رنگ بالا ، این ورق را به پر مصرف ترین ورق مصرفی در بازار تبدیل نموده است . پوشش رنگ PVDF )FLUORIDE POLYVINYLIDENE ) در مقایسه با پوشش رنگ (Polyester ) دارای ماندگاری بالاتر ، مقاومت و ثبات رنگ بیشتر در برابر تابش ، حرارت و رطوبت میباشد . و قابل ذکر است که ورق های کامپوزیت هیوندای با پوشش PVDF به سبب تخلل کمتر ذرات پوشش رنگ دارای جذب آلودگی کمتر نسبت به ورق های مشابه در بازار می باشد .

 • مشخصات فنی : وزن سبک ، مقاومت بالا و ثبات رنگ رطوبت ، تابش و حرارت ، عایق حرارت و صدا
 • کاربرد : مجاز برای استفاده در نمای ساختمان و فضاهای داخلی
 • ابعاد ورق کامپوزیت : 1250*3200*40

 

 

 

 

 

 

 

طرح چوب WOOD DESIGN

WOOD TEXTURE

 

 

گسترش مصرف ورق کامپوزیت در عرصه جهانی و تقاضای تنوع بیشتر در بازار مصرف از یک سو و تمایل معماران و آرشیتکت ها به استفاده از بافت طبیعی چوب در طراحی نماهای داخلی و خارجی از سوئی دیگر ، سبب گردید که پوشش ورق کامپوزیت با طرح چوب نیز به این عرصه وارد شوند . در طرحها و رنگهای متنوع این محصول این امکان را به شما میدهد که سطحی به زیبایی چوب و به مقاومت و یکپارچگی ورق کامپوزیت را داشته باشد و از دیگر محاسن آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

سبکی وزن ، سهولت اجرا ، تنوع رنگی فوق العاده ، دوام بالا ، قیمت مناسب ، در مقایسه با چوب طبیعی ، عدم نیاز به مراقبت و رنگ آمیزی

 

ورق کامپوزیت HYUNDAI - با پوششی خش دار ( BRUSH )


ALUMINIUM COMPOSITE PANEL

BRUSH

 

در این نوع ورق کامپوزیت ، لایه بیرونی از ورق آلومینیومی خش دار رنگی مقاوم در برابر خوردگی و سایش پوشش می شود .

 

طرح مدرن و مقاومت در برابر سایش ، این ورق را جهت پوشش فضاهای داخلی به یکی از پر مصرف ترین پوشش جهت فضاهای داخلی تبدیل نموده است .

 

 

 

ورق کامپوزیت HYUNDAI آینه ای و براق

WOOD TEXTURE

ALUMINIUM COMPOSITE PANEL

Mirror & High Glossy

نمای آینه ای پوشش دیگری از ورق کامپوزیت میباشد . تنوع رنگی ، جلای فوق العاده و جلوه ی ویژه در این نوع پوشش ، طرح ها و اندیشه های معماران را به منصه ی ظهور رسانده است . ورق های کامپوزیت آینه ای و براق دارای براقیت و درخشندگی بسیار بیشتری نسبت به ورق های دیگر میباشند که این درخشندگی جلوه ی خاصی به این محصول بخشیده است .

ورق کامپوزیت آینه ای و براق را می توان در دکوراسیون داخلی و پوشش فضا های خارجی استفاده نمود .

مشخصات ورق کامپوزیت

ورق های کامپوزیت هیوندای تولید شده توسط شرکت HYUNDAI INDUSTRIAL CO . LTD کره دارای استاندارد های DIN آلملن، ASTM آمریکا ، KSکره و دارای پوشش رنگ PVDF و هسته میانی پلی اتیلن (POLYETHLEN Y0.92 ) میباشد و ورق هیوندای به دلیل پوشش رنگ PVDF و PPG دارای مقاومت بسیار بالا در مقابل شرایط جوی گوناگون و مقاومت رنگ در برابر باران های اسیدی میباشد .

رنگ PVDF و PPG دارای مقاومت بسیار بالا در مقابل شرایط جوی گوناگون و مقاومت رنگ در برابر باران های اسیدی میباشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تابلو کامپوزیت

ساخت تابلوهای کامپوزیت(تابلو سازی.تابلوساز) که امروزه جایگاه ویِژه ای به خاطر تنوع رنگ ، سبک بودن ، مقاوم در برابر شرایط جوای و شکل پذیری خوب باعث شده است که بسیاری از تابلوسازان داخلی از این نوع مصالح بعنوان پیکره اصلی تابلو استفاده نمایند.

مزایای تابلو کامپوزیت

الف ) یک آلیاژ سبک، با دوام و مقاوم

ب ) قابلیت شکل پذیری و فرم دهی با نمای های مدرن و به روز دنیا

ج ) تنوع در رنگ بندی صالح و متناسب با هر نوع نمای ساختمان

د‌ ) یک پوشش و بستر مناسب برای نصب انواع حروف تبلیاتی

ر ) پوششی برای نماهای داخلی و سطوح مسقف

ط ) اتصالات مناسب جهت هر نوع زیرسازی

کامپوزیت چیست ؟

ترکیبی از دو یا چند ماده می باشد که یک فاز آن از ذرات بهم چسبیده اصلی تشکلی شده است و فاز دیگر آن نیز بعنوان ماده محصور کننده می باشد . تابلو های کامپوزیت اساساً شامل اجزاء زیر می باشد :

 1. مصالح زیر سازی : شامل آهن آلات و اتصالات
 2. ورق یا پوشش کامپوزیت
 3. مصالح آبندی و لایه محافظ

نکته های مهم در اجرای تابلو کامپوزیت

- یکی از مهم ترین موارد انتخاب جنس و کیفیت کامپوزیت می باشد که می بایست از برندهایی معروف چون آلوباند ( با ضخامت 5 میلیمتر ) با مشخصه u.s.a ساخت امارات متحده عربی باشد .

- استفاده صحیح و مناسب مصالح زیر سازی جهت پیکره تابلو کامپوزیت

-در نظر گرفتن الگوی برش ورق کامپوزیت و ردیف های منظم در اجرای بندها

- آب بندی و شیب مناسب تابلو در تمامی جهات

- خودداری از برش های اضافی

- فارسی بر کردن شکست های تابلو جهت زیبایی نما

 

(0 لایک)

 

 

 

 

 

 

 

نحوه اجرای نمای کامپوزیت

اجرای نمای کامپوزیت: 

 نمای کامپوزیت به پنج روش اجرا می‌شود. 
۱.   روش ثابت (Fixing) 
۲.  روش ریلی ((Hanging
۳.  روش (H، L) 
۴.  روش فیکس ریلینگ 
۵.  هوک


۱.  روش ثابت (Fixing):

در این روش ورق‌های کامپوزیت پس از برش و شیار به صورت ثابت با پیچ یا پرچ بر روی زیر سازی آلومینیومی یا آهنی متصل شده که مراحل نصب آن از سرعت بالایی بر خوردار است. در بین فاصله ورق‌های نصب شده جهت ایجاد نمایی زیبا‌تر و ضد آب شدن نما از تسمه‌ای از جنس ورق و چسب‌های پلی اورتان که دوام بسیار بالایی نسبت به چسب و لاستیک سیلیکونی دارد استفاده می‌گردد. در روش ثابت می‌توان از دو نوع زیرسازی آهنی و آلومینیومی بهره گرفت.

در این سیستم جهت اجرای کمربندی‌های اصلی زیر سازی از پروفیل‌های آهنی با مقطع مشخص و متناسب با ابعاد ساختمان و طرح مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین جهت ساخت شبکه‌ای از آکس بندی‌های افقی و عمودی متصل به کمربندی که محل نصب ورق‌های کامپوزیت و یا نمای شیشه را مشخص می‌کنند نیز از پروفیل‌های آهنی مشابه استفاده می‌گردد.

 
۲.  روش ریلی ((Hanging:

در این روش، ورق‌ها با استفاده از شیارهای تعبیه شده، بصورت ریلی بر روی پروفیل‌های مخصوص آلومینیومی نصب می‌گردند. در این حالت بدلیل عدم استفاده از پیچ یا پرچ، سرعت کار بالا بوده، امکان جدا سازی و تعویض هر یک از قطعات بطور جداگانه وجود داشته و همچنین به دلیل کاربرد پروفیل‌های ناودانی شکل آلومینیومی، دیگر نیازی به آب بندی نما وجود ندارد. 
در این روش پس از اجرای کمربندی‌های آهنی جهت شکل گرفتن ساختار زیر سازی، نبشی‌های آهنی با مشخصه سوراخ لوبیایی روی کمربندی‌ها مطابق با آکس بندی ارائه شده در نقشه‌های اجرایی، نصب می‌گردند. در مرحله بعد، ناودانی‌های ریلی آلومینیومی با مقطع مشخص در آکس نبشی‌های آهنی بوسیله براکت‌های آلومینیومی با دو سوراخ لوبیایی به زیر سازی متصل می‌شوند. در این روش همانند روش ثابت آلومینیومی جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم از لاستیک دی الکتریکال بین لامل آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده می‌گردد. 
ورق‌های کامپوزیت بوسیله اتصالاتی آلومینیومی به شکل ناودانی (بچه ناودانی) که در داخل لامل‌های آلومینیومی می‌باشند بر روی لامل‌ها نصب می‌گردند نحوه اتصال ورق به ناودانی با شیوه‌های مختلفی اجرا می‌گردد که باعث ایجاد تفاوت در روشهای هنگ می‌گردد که از آن جمله می‌توان به سیستم هوک اشاره نمود. 
مراحل اجرای زیر سازی در روش ریلی (Hanging): 
انجام رول بولت و اتصال دستک‌های قوطی‌های ۸۰*۴۰ فلزی عمودی و افقی
جوش قوطی‌های فلزی 
نصب براکت فلزی
نصب نبشی آلومینیومی
نصب ناودانی ریلی
نصب ناودانی بولت
شیار و برش ورق
خم و مونتاژ ورق
نصب و تثبیت ورق


۳.  روش (H، L):

مانند روش فیکس بوده با این تفاوت که ورق‌ها کاست نخواهد شد و بلافاصله بعد از برش در پروفیل‌های مخصوص H شکل و L شکل قرار می‌گیرند. 
از مزایای این روش به سرعت اجرای بالا و تمیزی اجرا و هزینه کمتر می‌توان اشاره کرد. معایب این روش، عدم آب بندی ۱۰۰ درصد و همچنین عدم امکان تعویض پانل در صورتی که لازم به تعویض باشد و در صورتی که پانل‌ها به ابعاد بزرگ اجرا شود موجب تغییر شکل ورق و ایجاد سر و صدا در هنگام باد و بارندگی خواهد بود.


۴.  سیستم ثابت با زیر سازی آلومینیومی (فیکس ریلینگ):

در این روش جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم از زیر سازی آلومینیومی استفاده می‌گردد. این سیستم دارای قابلیت رگلاژ کامل نسبت به روش ثابت آهن و همچنین به علت استفاده از آلومینیوم، سازه سبک‌تر نسبت به روش ثابت آهن می‌باشد. آب بندی در این سیستم با تسمه از جنس ورق در ژوئن‌های عمودی و دو لب برگشت در ژوئن‌های افقی صورت می‌پذیرد.

تفاوتهای روش ثابت و ریلی: 
روش ثابت فاقد بسیاری از قابلیت‌های روش ریلی است. در این روش آب بندی نما به صورت نصب ریل انجام نمی‌شود و ورق‌ها با پرچ به قوطی‌های فلزی بسته می‌شود لذا قابلیت حرکت ندارند. در بسیاری موارد نیز پرچ‌ها به صورتی که در روش ریلی پوشیده می‌شوند از رویت مصون نمی‌مانند. در مقابل سرعت نصب و هزینه اجرائی کمتر از مزایای این روش می‌باشد. 
در روش ریلی امکان جابجایی ورق‌های نصب شده وجود داشته و در صورت لزوم می‌توان ورق‌ها را در محل جابجا نمود.

مزایای سیستم هنگ: 
• با توجه به اینکه تمام اجزای زیر سازی و رو سازی از یک جنس (آلومینیوم) می‌باشند، انقباض و انبساط اجزا در اثر تغییر دما مشابه هم بوده که این امر از تغییر حالت دادن و خرد شدن جلوگیری می‌کند. 
•  آب بندی در این سیستم نیاز به استفاده از چسب‌های سیلیکون و یا لاستیک آب بندی نمی‌باشد، که با توجه به کوتاه بودن عمر چسب‌های سیلیکون و لاستیک‌های آب بندی استفاده نکردن از موارد فوق از نقاط قوت این سیستم به شمار می‌آید. 
• قطعات متناسب با وزن خود روی بولت‌ها قرار می‌گیرند که به علت فرم خاص مونتاژ ورق‌ها در هنگام زلزله و یا وزش باد‌های شدید از محل خود خارج نمی‌گردند و از پایداری بالایی در برابر نیروهای جانبی برخوردار می‌باشند.

 

 

 

تابلو سازی کامپوزیت

تابلو کامپوزیت (composite)

تابلو کامپوزیت با زیر سازی فلزی ساخته می شود  و روی آن با ورق کامپوزیت ( composite)پوشیده  می شود. که زمینه اصلی تابلوکامپوزیت و نماکامپوزیت انجام می دهند.

زمینه اصلی تابلو  را با حروف های برجسته  نور دار  و یا بدون نور کار می شود.

ساخت این تابلو که امروزه جایگاه ویِژه ای به خاطر تنوع رنگ ، سبک بودن ، مقاوم در برابر شرایط جوای و شکل پذیری خوب باعث شده است که بسیاری از تابلوسازان (تابلو سازی ، تابلو ساز) داخلی از این نوع مصالح بعنوان پیکره اصلی تابلو استفاده نمایند.

یک آلیاژ سبک، با دوام و مقاوم

قابلیت شکل پذیری و فرم دهی با نمای های مدرن و به روز دنیا

تنوع در رنگ بندی صالح و متناسب با هر نوع نمای ساختمان

یک پوشش و بستر مناسب برای نصب انواع حروف تبلیغاتی

پوششی برای نماهای داخلی و سطوح مسقف

اتصالات مناسب جهت هر نوع زیرسازی

کامپوزیت چیست؟

ترکیبی از دو یا چند ماده می باشد که یک فاز آن از ذرات بهم چسبیده اصلی تشکلی شده است و فاز دیگر آن نیز بعنوان ماده محصور کننده می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)